Jizba Luhačovice 🇨🇿 - Metoda přípravy - Aeropress

S velkým potěšením vám přinášíme zástupce domácí scény, e-shop Jizba Luhačovice. Tato moravská rodinná pražírna se nachází ve stejnojmenném lázeňském městě a pyšní se rodinnou tradicí. Vedle pražírny se v areálu nachází také keramická dílna.

 

Počátky pražírny slovy Lukáše Kaňovského a zaměření Jizby Luhačovice:

 

"Začínali jsme jako baristé v našem mateřském projektu Jizba v Luhačovicích. Své řemeslné i senzorické dovednosti jsme rozvíjeli každým dnem v provozu. V roce 2016 jsme začali s kolegy na malé plynové pražičce objevovat nové obzory kávového světa, který nás zcela pohltil. Jizba se večer po zavíračce stala malým labem, kde jsme s týmem a kávovými nadšenci z blízkého i vzdáleného okolí nadšeně ochutnávali první výsledky našeho pražičského snažení. 

Naší misí je nabídnout a představit především konkrétní farmáře a zpracovatelské stanice, které se nebáli jít s kůží na trh a pod kávu se podepsat vlastním jménem. Známe nejen jméno farmáře, ale také jeho historii, přístup k pěstování a zpracování, ekologickou a sociální stránku projektů nebo přírodní podmínky a specifické mikroklima, ve kterých konkrétní                                                                           lot vyrostl a které se zásadně podepisuje na výsledné chuti samotné kávy."

 

Hlavní myšlenkou Jizby Luhačovice je nahlížet na kávu jako na ovoce a díky moderním technologiím praží kávu se specifickým charakterem odrůdy, geografického aspektu a acidity.