Beansmith's Coffee Roastery 🇨🇿

Po nadšení z ochutnávání vybraných káv a zdokonalování přípravy kávy v domácích podmínkách dali  pražiči Beansmith's v roce 2014 dohromady nějaké finanční prostředky, zrekonstruovali nevyužívanou stodolu ve staré vesnické kovárně, absolvovali první školení pražení "pro začátečníky", zakoupili malou elektrickou pražičku české výroby a nakonec získali několik malých dávek zelené kávy od českého dodavatele.

Zpočátku bylo pražení kávy v Beansmith's hnáno nadšením společníků ve volným čase, které se postupně, s časem, pro některé z nich vyvinulo v profesi.

Beansmith's jsou nyní jednou z nejoblíbenějších pražíren v České republice (sami milujeme hlavně jejich filtry) a pražírnou, která se neustále snaží o pokrok.

Sami se vnímají se jako součást krásného příběhu výběrové kávy.

Ten vždy začíná pečlivou prací na rodinných farmách hornatých rovníkových zemí. Snažia se těmto malým farmářům dělat dobrou pověst tím, že potenciál jejich kávy nezabijú příliš dlouhým či agresivním způsobem pražení, ale ani pražením příliš krátkým. Hľadajú  vždy optimální způsob pražení, který je vhodný pro každou konkrétní kávu tak, aby její chuť byla opravdu krásná, vyvážená, aby si zachovala svou sladkost a vynikl její chuťový potenciál.

Chybí vám káva z Beansmith's? Žádný strach!
Objevte úžasné kávy z jiných pražíren a zkuste něco nového.

Objevte nové chutě
zde
!

Žádná položka